А ще — відзначити ювілей в кожному населеному пункті, організувати для цього належні засоби безпеки і залучити всі християнські церкви, державні установи та органи місцевого самоврядування.
Про це та інше йшлося під час наради Організаційного комітету з підготовки та відзначення в Україні 1025-річчя хрещення Київської Русі, що відбулася в п’ятницю, 25 січня, у приміщенні Адміністрації Президента України. У нараді під головуванням Віктора Януковича взяли участь Прем’єр-міністр України Микола Азаров, керівники міністерств, голови міських адміністрацій та представники християнських конфесій України. З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира Українську Православну Церкву у нараді представляв Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський Антоній.
У ході наради Президент наголосив, що 1025-річчя Хрещення Київської Русі має бути відзначене на найвищому рівні.
За словами Віктора Януковича, «Хрещення Русі і християнство були і залишаються символом соборності. Саме тому ми сприймаємо християнську віру, передусім, як консолідуючу, інтегруючу силу».
Після прийняття християнства у Київській Русі Київ став одним із найбільших духовних центрів світу. «Саме з християнством пов’язана цивілізаційна роль Києва в Європі. Адже Древня Русь не тільки увійшла в сім’ю християнських народів на правах рівноправного члена, а й почала відігравати роль вагомого гравця на міжнародній арені молодої Європи. Україна послідовно продовжує цю місію», — наголосив глава Держави.
Зважаючи на її виняткове значення, 1025-річчя Хрещення Русі буде відзначатися «в кожному селі, місті, регіоні», — зауважив Президент.
А також зазначив, що розраховує на тісну взаємодію та співпрацю всіх християнських церков, державних установ та органів місцевого самоврядування в організації та проведенні святкових заходів із підготовки та відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі. «Я розраховую на державно-церковне партнерство в центрі та на місцях, взаємоповагу та спільні дії», — сказав Глава держави під час наради.
Президент наголосив, що до святкової дати необхідно впорядкувати території та релігійні об’єкти, пов’язані з історією та християнською традицією. Також особлива увага має бути приділена християнській культурній спадщині — пам’яткам архітектури, живопису, скульптури, писемності. «Все це має бути чітко розплановано у найкоротші терміни», — наголосив Віктор Янукович.
Глава держави заявив про важливість проведення конференцій та інших заходів за участю науковців та експертів, присвячених історії, культурній спадщині, питанням державно-церковного діалогу.
Крім цього, необхідно реалізувати належні заходи безпеки, щоб створити умови для спокійного і толерантного святкування. «Особлива увага — профілактиці загроз, унеможливленню навіть спроб вплинути на святкові заходи з будь-якої сторони», — сказав Президент України.
Віктор Янукович наголосив, що до участі в заходах мають бути запрошені глави та делегації церков вселенського православ’я та християнського світу.
«Християнізація Русі-України ознаменувала собою нову віху національної історії. Вона раз і назавжди окреслила цивілізаційну приналежність нашої держави. Фактично з часів великих князів київських — Володимира Святославовича, Ярослава Мудрого, Володимира Мономаха — Русь-Україна стала невід’ємною складовою європейського простору», — зауважив Глава держави.